تاثیر کرونا (COVID-19) بر سرعت تحول دیجیتال – [Duplicated]

با گسترش کرونا (COVID-19) در سراسر کشور و جهان، اثرات امواج گونه آن فراتر از پیشبینی ها بوده است، این بیماری همه گیر اقتصاد را به حالت تعلیق درآورده و سیستم های مراقبت های بهداشتی را بسیار فرا تر از حد انتظار تحت الشعاع خود در آورده است.
به ویژه سوالی که این روزها فکر مشاغل را درگیر کرده این است که چه عواملی بر آینده تحول دیجیتال تاثیر خواهد گذاشت.
شرکت ها و مشاغل بطور عمده تعطیل شده اند و نیرو های کار باید با زمان اندک خود را برای دور کاری آماده کنند. شرکت ها اکنون بیش از هر زمان دیگری به فکر تحولات دیجیتالی خود هستند.
با توجه به این موضوع، ما در حال بررسی تاثیر ویروس همه گیر کرونا (COVID-19) بر شرکت های سرمایه گذاری، در تحول دیجیتال هستیم. اکنون که فرهنگ سازی کار در خانه بسیار عمیق بوده و وسعت پیدا کرده، ما باید مشتاقانه شیوه های موثر کار از خانه را شناسایی کنیم.

 

همه چیز در مورد انتقال به دنیای دیجیتال

حتی خیلی قبل تر از همه گیر شدن کرونا (COVID-19)، بیشتر مشاغل اهمیت تحول دیجیتال را به منظور ارتقا شغل و حیات در جامعه رو به رشد دیجیتالی تشخیص داده بودند.
اگر چه تعدادی از شرکت ها تبدیل به دیجیتالی شدن را در اولویت کار خود قرار نداده بودند ، اما با توجه به این که اکنون ما مجبور به خانه ماندن هستیم، این امر یک ضرورت محسوب می شود.
آنچه بحران کنونی بطور قطع روشن می کند این است که یک رویکرد سست به دیجیتالی شدن به احتمال زیاد به موفقیت تبدیل نخواهد شد. شرکت هایی که از قبل در دیجیتالی شدن سرمایه گذاری نموده اند اکنون وضعیت بهتری نسبت به شرکت هایی که رویکرد محدودی به آن داشته اند دارند.

ابتکار های برتر تحول دیجیتال در حال حاضر

در منظر وسیع تر تحول دیجیتال چندین مرز اصلی وجود دارد که تعیین کننده نتیجه در حال حاضر خواهند بود.

– پزشکی از راه دور

تحول دیجیتالی در فضای پزشکی چشم انداز مهیج در چند سال گذشته بوده است. اقدامات کمی در این حوزه انجام گرفته است زیرا پذیرش گسترده در صنعتی که پیچیدگی های بومی و فرهنگی گسترده ای دارد ، دشوار است.
با این حال ویروس همه گیر کرونا نیاز به پزشکی از راه دور را در پیشگام فرهنگی ما به ارمغان آورده است. یک نیاز مهم و فراگیر در این حوزه ، نیاز ارتباط با بیماران از را دور است که پزشکان بتوانند از راه دور با بیماران در ارتباط باشند تا احتمال انتقال ویروس را کاهش دهند. بنابر این رشد فزآینده نیاز های ارتباط از راه دور را می توان متصور شد.

– رویداد های مجازی

با انتشار جزئیات گسترش این بیماری، مهمترین عامل انتقال ویروس ، کنفرانس ها و رویداد ها می باشد . شرکت کنندگان اغلب برای شرکت در این رویدادها به همه جا سفر می کنند و گاهی اوقات روزها را در تماس نزدیک با یکدیگر می گذرانند. در حین شیوع ویروس این موارد منجر به فاجعه خواهند شد لذا باید جلوی برگذاری حضوری این موارد را گرفت.
با توجه به این واقعیت، تمرکز جدید روی رویداد های مجازی و یادگیری آنلاین است. شرکت ها ضمن حفظ کیفیت و ارزش خود به دنبال راه های تبدیل رویداد های حضوری به تجربیات دیجیتال هستند.
با این وجود، با فرض بر اینکه سلامت جامعه دیگر نگران کننده نیست، بعید به نظر می رسد که رویدادهای مجازی همیشه جایگزین رویداد های حضوری شود. ما انتظار داریم در فضای رویداد مجازی شاهد نوآوری و شتاب کمتری نسبت به زمینه های کارآزمایی یا کار از راه دور باشیم.

– دورکاری

امکان راه اندازی بستری که کارمندان بطور موثر در نقش خود از راه دور به فعالیت بپردازند بیشترین نیاز برای مشاغل در حال حاضر است. بسیاری از شرکت ها به ویژه در حوزه های فنی و دیجیتال سیاست منعطف کار از خانه را ارائه داده اند اما شرکت های سنتی به علت مقاومت در برابر ایده کار انعطاف پذیر از این منظر جا مانده اند. بحران به ما نشان داد که بسیاری از مشاغل به شرط وجود زیر ساخت های مناسب امکان کار خارج از اداره وجود دارد.
بسیاری از مشاغل به محض اطمینان از خروج وضعیت بحرانی احتمالا به روش های قدیمی خود باز می گردند. این واقعیت که کارشناسان پیش بینی می کنند این بحران ممکن است برای ماه ها ادامه یابد، نیاز به سرمایه گذاری در زیرساخت های کار از راه دور برای کوتاه مدت دارد. حتی هنگامی که کارمندان می توانند دوباره به کار خود برگردند، انتظار داریم شرکت ها روی تحول دیجیتالی عملیات به عنوان وسیله ای برای محافظت در برابر اختلالات پیش بینی نشده آینده تمرکز کنند.

محدودیت های انتقال دیجیتال

انتظار ما روند صعودی در تحول دیجیتال طیف گسترده ای از مشاغل صنایع مختلف خواهد بود، اما این واقعیت که بسیاری از مشاغل در ماه های آینده متحمل ضرر می شوند، کمی این تصور را پیچیده می کند.
اهمیت تحول دیجیتال بسیار مهم تر از همیشه است، اما طبق گزارش های اقتصاد دان ها، هزینه چنین تحولی ممکن است برای مشاغلی که در این بحران ضربه می خورند، مضر باشد.

جمع بندی

بدون شک درس های بسیاری وجود خواهد داشت که از بیماری همه گیر کرونا (COVID-19) پدیدار می شود، اما ضرورت تحول دیجیتالی برنامه ریزی شده و استراتژیک تنها را زنده ماندن از بحران و برنامه های آینده خواهد بود.

مطالب مرتبط